Hotel Bryza, Jurata Hotel Bryza, Jurata
Hotel Bryza, Jurata
Hotel Bryza w akcji

H o t e l B r y z a w a k c j i " U L T R A K R E W

03 stycznia 2017

Hotel Bryza przystąpił do akcji charytatywnej Ultrakrew. 530 km biegu grupy pomysłodawców brzegiem morza w szczytnym celu ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

A oto szczegóły:

Akcja „Każdy ma swój krwiobieg” to bieg charytatywny wzdłuż polskiego wybrzeża. Jej celem jest zbiórka funduszy na specjalistyczny sprzęt do plazmoferezy dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jest to jedyna metoda ratowania życia w zakrzepowej plamicy małopłytkowej. Całość wspierać będzie Polski Czerwony Krzyż. Bieg jest zaplanowany na 2-8 stycznia 2017.

W praktyce to bieg wzdłuż linii brzegowej od zachodu do wschodu Polski. Szacowana odległość to ok. 550 km. Bieg ma formułę otwartą, a to oznacza, że w wybranych miejscach można dołączyć do biegaczy i uczynić ten bieg jeszcze bardziej wspólnym.

Ponadto, akcja jest wyrazem wdzięczność dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku za uratowanie życia jednego z członków „ultra ekipy”.

Kolejny powód, to rozwijanie świadomości i wiedzy na temat rzadkich chorób krwi. Bywa tak, że to właśnie krew jest najlepszym lekarstwem. Chory dostaje ją tylko dzięki temu, że inny człowiek zdecydował się podzielić tym, co ma najcenniejszego. Dlatego na trasie biegu będą krwiobusy  obsługiwane przez PCK. Jeśli ktoś uzna, że jest gotowy oddać krew – będzie mógł to zrobić.

W ramach akcji Hotel Bryza będzie wspomagał Zespół Ultrakrew w pokonaniu dystansu na odcinku Półwyspu Helskiego.

Szczegółowe informacje odnośnie projektu dostępne na oficjalnej stronie: www.ultrakrew.pl

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij